Džakarta

Džakarta mūs sagaida ar briesmīgu troksni un ziliem dūmiem, kas ceļas no visdažādākā veida divu, trīs un četru riteņu braucamrīkiem, ar kuriem te tik pilnas ielas, ka nav pat kur kāju spert. Ienirstam ielas ēstuvju labirintos. Visur cep satē – mazus iesmiņus ar mazītiņiem gaļas gabaliņiem, kurus pēcāk nolaista ar zemesriekstu mērci. Jāsāk pierast pie kultūras atšķirībām – gaili viņi te pieskaita jūras veltēm..

Pie pirmā bankomāta kļūstam par miljonāriem. Nu varam atļauties pacelties virs ielu smoga tuvāk piķa melnajām austrumu debesīm.

Esam augstu virs trokšņainās ielu kņadas. Līdz šejienei izlaužas tikai spēcīgākās auto taures. Pāri pretī debesīs slejas Mariots – viesnīca, kurā pēc pāris nedēļām sprāgs islāma teroristu bumba. Savukārt mūsu viesnīca atrodas pilsētas vecajā daļā un tajā mitinās pārsvarā vietējie, tādēļ diez vai tā varētu būt interesanta islāmistiem. Hauzītē unikāls multimediju centrs, kurā apvienots telefons, radio un šim reģionam tik neraksturīgais tualetes papīra rullis. Istabas stūrī pie griestiem trekna bulta norāda virzienu uz Meku.

Tā īsti izgulēties pēc transkontinentālā pārlidojuma tomēr nesanāk. Apgāztā austrumu mēness modināti, naktī atkal dodamies uz lidostu.

Drīz jau lavierējam starp Javas vulkānu smailēm, tad šķērsojam jūru un pēc pāris gaisā pavadītām stundām piezemējamies Kalimantānā.

STĀSTI NO ŠĪ CEĻOJUMA DIENASGRĀMATAS

Ģeologi sauc Merapi par "vulkānu-slepkavu". Kā mēs kāpām Merapi (+radio intervija)
Latvijas Radio intervija ar LU goda profesoru Ojāru Āboltiņu par Merapi vulkānu. Profesors saka: &q...
Kalimantānas lietus mežos
Kalimantāna, agrāk saukta par Borneo, izrādās ir otra lielākā sala pasaulē. Tā slavena ar pirmat...
Indonēzijas Vulkānu Ekspedīcijas 2 min VIDEO
Lai pāris minūtēs gūtu priekšstatu par šo fantastisko zemi, par mūsu 24 dienu piedzīvojumu, noskatie...
Indonēzijas Vulkānu Ekspedīcija
24 dienās mēs pabijām 5 aktīvu vulkānu krāteros, uzkāpjot Javas salas augstākajā vulkānā Semeru, kuģ...
Hindu svētākais kalns esot Semeru vulkāns Javas salā. Kāpjam! Filma
Gunung Semeru. Semeru vulkāns ar saviem 3676 metriem ir Javas salas augstākā virsotne. Hinduisti to ...