Franču Rivjēra: Kannas

Cannes. Pa labi jūra. Pēc visa spriežot esam ierullējuši Boulevard de la Croisette.

Tas nams bija 1913. gadā celtā luksusa viesnīca Carlton, kurā esot Kannu kinofestivāla štābs.

Bet šāds krāšņs apstādījums izrādās sastāv no daudziem maziem puķupodiem!

Lieliski ir vērot krēslas iestāšanos no cietokšņa, kas slejās virs Vecās ostas.

Un tad jau arī pats laiks izkasīt no gliemežvāka kādu jēlu jūras radījumu tur pat no kalna skrienošajā šaurajā restorāniņu ieliņā.

…nu jeb, ja tas neiet pie dūšas, apēst uz ielas stūra kādu krepi


Pie kinofestivāla pils visa ietve sabojāta – tur vairāki slaveni mākslinieki saspieduši savas rokas

Nice

Pasaulslavenā Angļu promenāde.

Un vēl slavenākā viesnīca Negresco. Te sanāca kuriozs, jo tas tur tips zeķubiksēs mani neielaida viesnīcā, jo es biju šortos. Bet tie, kas iekļuva, zināja stāstīt, ka tur ir Eifeļa projektēts centrālās zāles kupols un zem tā pasaulē lielākais paklājs, kura vērtība esot 10% no visas viesnīcas vērtības (375 m2, tiesa, mūsu draugu vizītes laikā tas, kā saka, bija saritināts). Savukārt bēdu par neiekļūšanu viesnīcā varot noskalot tur pat blakus esošajā restorānā Šanteklērs (pa kreisi), kur vīna pudele maksājot  ap 2 tūkstošus eiro.

apēdām tur pat uz soliņa pa franču iecienītajai vītinātas gaļas desai


ieteicams iegriezties tirgū, kurš ir tur pat kalna pakājē. Te valda liela rosība un starp klaigājošajiem augļu un zivju tirgoņiem ir arī mazi restorāniņi, kuros vāra lieliskas gliemenes.

Tiesa, vispirms priekšā nomet netīru spaini, tad, pēc minūtēm piecām, parādās arī kūpošā manta.

Monaco

Ja Negresco viesnīcas tepiķa laukums bija 375 m2, tad Monako valsts kopējā platība ir veseli 1,95 km2. Un šajā teritorijā pamanījies iespiesties gan Monte-Karlo rajons ar spēļu namiem, kas savulaik apkalpoja visu Franciju (jo Francijā pašā azartspēles bija aizliegtas), gan slavenā F1 trase, gan 40 pasaules lielāko banku pārstāvniecības.

Virs jūras izslējies Okeanogrāfijas muzejs, kura vadītājs ilgus gadus bija Žaks Īvs Kusto. Te esot pasaulē plašākā dažādu okeānu zivju kolekcija.  Īpaši patika, kā butes bija no mums noslēpušās (vai varēsiet viņas atrast vienā no bildēm???)

Sievietes un bagātas jahtas ar Britu karogiem…

…tas neapšaubāmi liecina par mūsu tuvošanos Casino Monte-Carlo. Šoreiz esam gudrāki un ejam ar garajām biksēm…bet, ak vai, atkal ķibele – jau otrajā zālē sargi pamana man plecā fotokameru, kas te stingri noliegts. Iekšskati izpalika.

Vēl viens ieteikums – var mierīgi dzīvot viesnīcai uz jumta, nav nemaz nepieciešams maksāt par dārgo numuru 🙂