Ūdens līmenis Amatā u.c. upēs. Līmeņa prognoze. Amatas braucienu video.

Amatas ūdens līmenis – pēdējo 30 dienu tendence (klikšķiniet, lai atjaunotu svaigāko informāciju)

Šobrīd jāuzmanās no 2 kokiem. Pirmais ir liela egle kādu gabalu aiz Kārļu HES. Pa labo pusi tai var izstumt laivas pa apakšu. Otrs koks nostiepies pāri visai upei aiz 360 grādu līkuma netālu pirms Zvārtes ieža. Tur labāk nest riņķī pa labo pusi. Upe ir normāli braucama sākot no 1,20 m, lai gan starp akmeņiem var izbraukt jau sākot no 1,05 m. Pēdējo 12 gadu ūdens līmeņa tendences ir apkopotas nedaudz zemāk.
 
Te jaunākais video no 2022. gada 9. aprīļa brauciena, kad ūdens līmenis bija 162:))) Upe bija dinamiska un lieliska!

 
Un te video no 2021. gada brauciena, kad ūdens bija 125:) Upe arī tādā ūdenī ir skaista, pat tehniskāka / krāčaināka, kā pie augsta ūdens.

 
Ņemot vērā radikālās klimata svārstības, pēdējos 12 gados nav novērojama nekāda vidējā tendence. Tomēr, skatoties, cik daudz bija sniega un cik daudz ūdens jau noskrēja februārī un martā, ticamāk 2022. gadā mēs ejam pēc 2015. un 2016. gada scenārija. Ja ūdens būs, tad tas būs tagad – aprīlī līdz Lieldienām.

Lielā Jugla – Zaķi: meteo.lv dati

 

Ogre – Lielpeči: meteo.lv dati

Un te video no 2021. g. pavasara fantastiskā straujbrauciena cauri Brāžu krācēm ar straujūdens kajakiem. Brāžu krāces zem Ērgļiem ir garākās krāces Latvijā.

 

Citas upes: meteo.lv

Amata: 2016. gada video

Amata 16Amata šodien tīri neko. 123 cm, straume ir, dažiem iekritušajiem kokiem var pārbraukt pāri ar ieskrējienu. Vienīgi pirms Zvārtes ieža bija jāizvairās no strīpainiem stabiņiem:)

Posted by adventures.lv on Saturday, April 2, 2016

2013. gada video

Liktenīgā sestdiena, kad pēc garās ziemas strauji palika silts un Amata sasniedza šī gada maksimumu – vairāk kā 2 metrus. Tam atbilstoši Amata bija pilna ar atsevišķi peldošiem cilvēkiem un apgāztām laivām. Skat reportāžu no visiem interesantajiem posmiem:)

2012. gada video

1. aprīļa nobrauciena reportāža (īsi par visu, kas notiek no šosejas līdz pēdējam tiltam)

2011. gada video:

2010. gada video:

180 cm

Senāk

Lai veicās!