Ūdens līmenis Amatā u.c. upēs. Līmeņa prognoze. Amatas braucienu video.

!!! Šajā sistēmā Amatas nulles atzīme ir 94,36m! Amata ir laba sākot no 1,20 m, starp akmeņiem var braukt jau sākot no 1,05 m. Tātad jāraugās, lai mērījums ir vismaz 95,41m 🙂 Pēdējo 12 gadu ūdens līmeņa tendences ir apkopotas zemāk.

Amata (Melturi) – aktuālais līmenis

Ogre (Lielpeči)

Lielā Jugla (Zaķi)

Visas upes

 
Pēdējos 12 gados Amatā nav novērojama skaidra vidējā tendence. Jāvērtē, cik daudz ir sniega un vai ūdens nav noskrējis jau ziemas mēnešos. Te dažādu gadu līmeņa scenāriji:
 

 
Te video no 2022. gada 9. aprīļa Amatas brauciena, kad ūdens līmenis bija 162:))) Upe bija dinamiska un lieliska!

 
Un te video no 2021. gada Amatas brauciena, kad ūdens bija 125:) Upe arī tādā ūdenī ir skaista, pat tehniskāka / krāčaināka, kā pie augsta ūdens.

 
Un te video no 2021. g. pavasara fantastiskā Ogres upes straujbrauciena cauri Brāžu krācēm ar straujūdens kajakiem. Brāžu krāces zem Ērgļiem ir garākās krāces Latvijā.

 
Atkal Amata, 2016. gada video

Amata 16Amata šodien tīri neko. 123 cm, straume ir, dažiem iekritušajiem kokiem var pārbraukt pāri ar ieskrējienu. Vienīgi pirms Zvārtes ieža bija jāizvairās no strīpainiem stabiņiem:)

Posted by adventures.lv on Saturday, April 2, 2016

 
Amata 2013: Liktenīgā sestdiena, kad pēc garās ziemas strauji palika silts un Amata sasniedza šī gada maksimumu – vairāk kā 2 metrus. Tam atbilstoši Amata bija pilna ar atsevišķi peldošiem cilvēkiem un apgāztām laivām. Skat reportāžu no visiem interesantajiem posmiem:)

 
Amata 2012: 1. aprīļa brauciena reportāža (īsi par visu, kas notiek no šosejas līdz pēdējam tiltam)

 
Amata, Kārļu HES: glābjot kokiem piespiestu laivu aizpeld 2 mūsējie!

 
Amata 2010: rekordaugstie 180 cm

 
Amata – Lustūža izpeldēšana bez laivas – ar kuģu glābšanas kostīmiem:)

 
Lai veicās!