Jūras laivās gar Kosta Brava piekrasti Spānijā – VIDEO

Hola, hola, hola! Kas gan pēc nogurdinošajiem Pireneju pārgājieniem var būt labāks, kā nedēļas nogale Kosta Bravā. Ceļš vijas gar fantastiskām klinšu kraujām, lejā vizuļo zilganzaļi līcīši ar baltām jahtām…

Kempingi izvietojušies pie pašas jūras. Var peldēties, grilēt gaļu un jūras veltes…

Ō, jā! Pati labākā grilēšana ir pēc iepirkšanās Mercadona lielveikalā! Svaigas tīģergarneles maksā 3 Ls kilogramā! Un saldajā uz vēl karstajām oglēm var uzsildīt pārīti Crema Catalana

Bet brokastīs var klāt karalisku galdu ar hamonu (jamon), meloni, olīveļu un turpat kempinga ceptuvē tikko ceptu čabatu (ciabata)

Tipisks vidusjūras lielveikala sortiments: hamons, olīves un olīveļļa.

Bet mēs jau nebūtu MMZ, ja varētu nogulēt pludmales smiltīs ilgāk par stundu. Pat ja tās ir slavenās Platja d’Aro smiltis.

Tāpēc dodamies uz ekstrēmo sportu pilsētiņu Roses un no turienes 4 stundās ar jūras kajakiem nolemjam aizirties līdz Montjoi. Apbraucot ragu ir diezgan lieli viļņi, bet drīz jau esam pie tiem pieraduši.

Pa ceļam, protams, kādā klinšu radzē atrodam ģeopunktu.

Nākamajā dienā atpūtinām rokas un dodamies izaicinošā pārgājienā no Platja Montgo uz Punta Ventosa klinti.

Pussalas iekšienē ierīkotā pārgājienu taka ir taisna, saules piekarsēta un garlaicīga strīpa, kas beidzās pie kādas elektrības līnijas. Ar velosipēdiem pilnīgi neizbraucama, ja kas.

Vakarā viesojamies senajās Pals un Palafrugell pilsētiņās. Ir tāda spēcīga 11 g.s. vēstures elpa.

Nākamajā dienā atkal darbs rokām. No kempinga redzamās Illes Medes klinšu adatas ir tik izaicinošas, ka nespējam atturēties tās apciemot.

Te neliels video par abiem jūras laivu izbraucieniem – lai sajustu viļņošanās garšu:)

Mūsu pēdējais vakars Spānijā tiek atzīmēts ar visu Ryanairā neienesamo krājumu sadedzināšanu. To vidū ir paka ogļu, bloks ar sērkociņiem (jo lielveikalā mazāk nepārdeva), sausais spirts, šķidrais spirts, neapēstie maršmallovi u.c . Sākotnēji esam iecerējuši Molotova kokteili aizkurināt kempingā, bet, apžēlojoties par blakus uzslieto promo telti, dodamies uz pludmali. Brīnišķīga noskaņa – Vidusjūras šalkas, siltais un mitrais gaiss, milzu pilnmēness un kokteilis, kas laiku pa laikam izsviež apdegušu sērkociņu zalves.

Puspiecos rītā saritinām savu telti ar visu tajā esošo saturu un atstājam kempingu, lai astoņos jau atkal atgrieztos šai pašā vietā, tikai šoreiz 5000 m augstumā ar lidsabiedrību, kurai 90% reisu piezemējas pirms laika.