Gruppo di Brenta, Dolomītu Alpi

Ievērojama klinšu grupa Dolomītu Alpos. Var kāpt, var iet trekingā, bet var vienkārši slēpot Andalo, Madonna di Campiglio, Marilleva-Folgarida vai Passo Tonale. Arī Latvijas lieliskā klinšu kāpēja Kristapa Liepiņa vērtējumā tā ir tīri interesanta vietiņa. Īpaši Guglia di Brenta adata, kas centrā pa kreisi aizslēpusies aiz viena cita klinšu bluķīša. Diemžēl mēs atbraucām te ziemā, kad pārejas bija krietni aizputinātas, tādēļ trekinga un kāpšanas prieki bija jāatstāj siltākam laikam. Toties mēs varējām baudīt Dolomītu ainavas virtuāli, t.i. slēpojot pa apkārtējām nogāzēm. Ap Brentas grupu izvietojušies lieliski slēpošanas apgabali. Te neliels ieskats:

Andalo.
Vislabākais skats uz Brentas grupu (skat. augšējo bildi). No šejienes sākas klasiskie uzkāpienu maršruti. Arī slēpošanas trases brīžam vijas pa simtsmetrīgu krauju pašu maliņu. Ka nesareibst galviņa!

Madonna di Campiglio.
Tā paša Brentas masīva otrā pusē. Plaši sniega lauki. Un lieliski krodziņi tieši zem klinšu sienām.

Passo Tonale.
Augstākā apkārtnes vieta – trases sākas no maza ciematiņa kalnu pārejā. Ziemeļu nogāzē iespaidīga ‘melnā’ trase. Dienvidu pusē plaši sniega lauki un augstkalnu ezeriņi.

Marilleva-Folgarida.
Pista Nera Folgarida #1 ir viena no progresīvākajām ‘melnajām’, kāda jebkad baudīta! Maksimālais slīpums 62%. Tu stāvi pie maliņas un visi apkārtnes ciemati ir tiešā nozīmē zem tevis. Un vispār lieliskas ainavas.

Arvienvārdsakot Itālijas Alpi. Pasaulē pirmie kalnu pacēlāji un vienmēr ĪSTA pica.