Kur Latvijā iebrauktas distanču slēpošanas trasītes?

Šis apkopojums ir tapis vairāku sezonu garumā, tādēļ nav garantijas, ka visur ir sniegs un visas trasītes šoziem ir iebrauktas. Ātro pārbaudi var veikt, ieskatoties mājas lapu jaunākajos paziņojumos vai sekojot trasēm Facebook.

1. Biķernieku trase: Biķernieku trases slēpošanas jaunumi

Ogres Zilie kalni: http://ziliekalni.lv/

Carnikavas piejūras trases: http://www.sports.carnikava.lv/

Priekuļu trase: http://www.occesis.lv/

Gaiziņkalna apļi: http://www.gaizinkalns.lv/

Jauju trase Pļaviņās: http://www.jaujas.lv/

Smecersils pie Madonas: http://www.smeceressils.lv/

 

No iepriekšējo gadu pieredzes:

Vecāķi – Kalngale – Garupe

20161106_133326_resized 20161106_133828_resized 20161106_135041_resized

Šmerļa mežs un Biķernieku trase

2-7-8-9-10 ir jaukais Biķernieku trases aplis. Vairākas klasiskā soļa špūres gar abām malām un slidsoļošana visas trases platumā! Un tomēr, ja apnīk riņķot pa šo labiekārtoto teritoriju kopā ar 100 citiem slēpotājiem, apkārtnē ir iespējas pabaudīt vientulību.
3-4-5 ir tāds alternatīvs aplītis pa jautrajiem kalniņiem un tad pa ļaužu mazāk apmeklētu mežu.
11-12 lieliskā Valda trasīte

Ogres Zilajos kalnos un ap karjera ezeru

Forša, kalnaina slidsoļa trase sportistiem + lielisks sānsolis ap karjera dīķi dabas skatu mīļotājiem. Tiesa, kamēr nav jauna sniega, špūre ap ezeru tikti izmīdīta.

  

Silciema karjera malā

Lieliska ar presētāju iebraukta pēda. Dažās stigās pēda + slidsolis. Dažās stigās tikai slidsoļa variants. Un dažviet kāds pārbraucis tam visam pa virsu ar mašīnu..

Priekuļu biatlona trase, kādi 5km, ļoti kalnains

Perfekti uzturēta trase, klasika un slidsolis, bet jārēķinās ar sacensību grafiku un ļoti stāviem kāpieniem un nobraucieniem. Horizontālu posmu praktiski nav…

Priekuli

Līgatnes dabas taka, kādi 5km, diezgan kalnains

Jauki pa 3 EUR paslidināties garām mežacūkām, lūšiem, aļņiem un pūcēm. Slēpes var iznomāt arī turpat info punktā. Jārēķinās ar dažiem stāviem un ledainiem nobraucieniem, kuru apakšā gaida jautrais līkumiņš;)

Ligatne

Smecersils pie Madonas

Lieliska vieta azartiskiem slēpotājiem. Pie trauksmainajiem nobraucieniem, īpaši ja ir piesalis un apledojis, jāpieradinās pakāpeniski vairāku apļu garumā. Pirmo reizi kājas trīc un slēpes iet ļiru ļeru;) Un pacēlumi stāvuma ziņā neatpaliek no nobraucieniem. Tā kā neesam profesionāli sportisti, dažādojām savu uzturēšanos Smecersilā ar nakts pārgājienu pa mazāk apgūtiem trases līkumiem, meklējot tuvējo Geocache. Fantastisks piedzīvojums zem sarkani blāzmojošām debesīm, kas vainagojās ar vairākiem vējainiem nobraucieniem lukturīša gaismā un tad vēl pāris apļiem pa labiekārtoto un izgaismoto trases posmu.

Ir arī Ērgļos, aiz Ķirsona kalna pie Gaiziņa, Vietalvā, apkārt Alauksta ezeram utt. Kad izbrauksim, pievienosim šim sarakstam.

Un te vēl vesela virkne trasīšu, kas bija izbrauktas iepriekšējos gados:

Vēl trasītes

Kur Latvijā iebrauktas distanču slēpošanas trasītes (turpinājums)