Kur Latvijā iebrauktas distanču slēpošanas trasītes?

Šis apkopojums ir tapis vairāku sezonu garumā, tādēļ nav garantijas, ka visur ir sniegs un visas trasītes šoziem ir iebrauktas. Lielākā daļa no tām tiek iebrauktas katru gadu. Bet ja nu nē, tu šogad vari būt pirmais:) Ātro pārbaudi var veikt, ieskatoties mājas lapu jaunākajos paziņojumos vai sekojot trasēm Facebook.

Šmerļa mežs un Biķernieku trase

Vairākas klasiskā soļa špūres gar abām malām un slidsoļošana visas trases platumā! Un tomēr, ja apnīk riņķot pa šo labiekārtoto teritoriju kopā ar 100 citiem slēpotājiem, apkārtnē ir iespējas pabaudīt vientulību.

Carnikava – Garciems, 11 km aplītis

Klasisks slēpojums. Turp pa jaukām priežu meža stigām un/vai gar jūru, bet atpakaļ pa Langas grāvja otru krastu cauri egļu vērim un pa kāpas muguru. Katru gadu te tiek rīkots Carnikavas novada tautas slēpojums.

Carnikava

Pa Vecāķu kāpu visā garumā

Skaists, gleznains slēpojums. Kāpa krietni paceļas virs Vecāķu stacijas un īpaši jau virs Kalngales ciemata pusē esošās zemienes. Vairākus kilometrus var slēpot pa kāpas muguru ar kraujām abās pusēs. Ieteicams to darīt saulainā laikā.

Vecaku_kaapa

Lilaste – Gaujas ieteka

Līdz jūrai būs jāslidinās pa ceļu, kur kāds laiku pa laikam mēģinājis iebraukt špūrīti. Tālāk interesants posms aiz pirmajām kāpām, ko mēģinājuši iebraukt divi neatkarīgi braucēji, katrs ar savu viedokli:) Rezultātā ik mirkli jālemj, vai braukt kokam pa vienu vai pa otru pusi. Brauciet pa stingrāk iebrauktajām pēdām, jo es centos izvēlēties racionālāko no abu censoņu sastrādātā. Pusceļā līdz Gaujai pārgāju uz jūras krastu – te teicama špūrīte un interesanti apgleznoti koki! Atceļā no Gaujas ietekas līdz Garezeriem parasti ir laba špūre pa iekšzemi, bet šogad sākuma posms vēl nav izbraukts. Tā vietā var slidināties pa traktora pēdu. Tālāk pēc kilometra gan sākas perfekta špūre pa kāpas muguru. Finālā var slidsolī izbraukt pa Garezeru.
Smieklīgi sanāca – kad bildēju Garezera skatu, pamanīju, ka man katrā kājā cita slēpe (un arī cita garuma). Desmit kilometrus noslēpoju un tā arī nesajutu atšķirību:)

Carnikava – Gaujas ieteka

Lielisks slēpojums pa “neatkarīgajām” slēpotāju iemītajām trasēm un gar jūru. Tur vismaz ir sniegs. Izbraucu pāris līkumus arī pa iepresēto špūrīti, bet sniega šobrīd tik maz, ka presētājs daudzviet izracies līdz zemei. Tāda veida braukšana galīgi nav baudāma:(

Kalngale-Vecāķi

Klasika. Gar jūru izcila, bet meža stigas sliktie izbraukājuši ar kvadraciklu…

Kalngale-Garciems

Vēl viena klasika. Gar jūru izcila, bet meža stigas arī izbraukātas ar kvadraciklu. Būtu jāiemin jauna pēda paralēli stigai.

pie Garezeriem var slidot gan pa ledu, gan sniegu

Martā te var slidsoļot pa sērsnas virsu jebkurā virzienā. Jauka izslidošanās pa kāpām pie jūras:)

Slidsolī pa Vangažu kāpām

No rīta atvērām aizkarus – ārā saule un termometrs rāda -7. Tātad mežos pēc pagājušās nedēļas atkušņa būs izveidohjusies perfekta sērsna. Laižam, kamēr tā neizkūst! Izvēlētais galamērķis – Vangažu mežs, kur priedēm noauguši kāpu vaļņi mijās ar purvainiem egļu biezokņiem un bērzu audzēm. Te krustu šķērsu redzamas zvēru pēdas. Pilnīga pirmatnība tepat Pierīgā.
Te mazs video fragments, kurš ataino mūsu kaifu:

Ogres Zilajos kalnos un ap karjera ezeru

Forša, kalnaina slidsoļa trase sportistiem + lielisks sānsolis ap karjera dīķi dabas skatu mīļotājiem. Tiesa, kamēr nav jauna sniega, špūre ap ezeru tikti izmīdīta.

  

Silciema karjera malā

Pēc sacensībām mēdz palikt lieliska ar presētāju iebraukta pēda. Dažās stigās pēda + slidsolis. Dažās stigās tikai slidsoļa variants. Un dažviet kāds pārbraucis tam visam pa virsu ar kvadru:(..

Reiņa trases apkārtnē

Svētdien pēc lielā puteņa aizbraucu iemēģināt Reiņa trases distanču apli un neatradu ne mazāko pēdu. Es domāju skaisto slēpojumu pa apkārtnes laukiem, ne jau to 1 km aplīti ap pīļu dīķi, pa kuru visi riņķo kā apmāti. Tad es rūpīgāk ieskatījos sniegotajos laukos un pamanīju tādu kā ceļa apveidu. Nu protams – aizputināta slidsoļa trase. Iebraucu pa jaunu vienu pēdu, cenšoties nenobraukt no noblietētā pamata. Vietām, kur trases apveidi nebija vairs saskatāmi, tomēr nobraucu dziļajā sniegā. Nākamajā laukā kā par laimi uzdūros sniega motocikla pēdām. Atklāju ļoti interesantu līkloču trasīti pa mežu (skat aplīti no 6. – 7. km). Līdz šim Reiņa trasei tāds posms pietrūka. Steidzieties, kamēr nav atkal aizputināts!

Priekuļu biatlona trase, kādi 5km, ļoti kalnains

Perfekti uzturēta trase, klasika un slidsolis, bet jārēķinās ar sacensību grafiku un ļoti stāviem kāpieniem un nobraucieniem. Horizontālu posmu praktiski nav…

Priekuli

Līgatnes dabas taka, kādi 5km, diezgan kalnains

Jauki pa 3 EUR paslidināties garām mežacūkām, lūšiem, aļņiem un pūcēm. Slēpes var iznomāt arī turpat info punktā. Jārēķinās ar dažiem stāviem un ledainiem nobraucieniem, kuru apakšā gaida jautrais līkumiņš;)

Ligatne

Smecersils pie Madonas

Lieliska vieta azartiskiem slēpotājiem. Pie trauksmainajiem nobraucieniem, īpaši ja ir piesalis un apledojis, jāpieradinās pakāpeniski vairāku apļu garumā. Pirmo reizi kājas trīc un slēpes iet ļiru ļeru;) Un pacēlumi stāvuma ziņā neatpaliek no nobraucieniem. Tā kā neesam profesionāli sportisti, dažādojām savu uzturēšanos Smecersilā ar nakts pārgājienu pa mazāk apgūtiem trases līkumiem, meklējot tuvējo Geocache. Fantastisks piedzīvojums zem sarkani blāzmojošām debesīm, kas vainagojās ar vairākiem vējainiem nobraucieniem lukturīša gaismā un tad vēl pāris apļiem pa labiekārtoto un izgaismoto trases posmu.

No Zilākalna līdz Valmierai:)

To mēs vienugad iebraucām ar Ežiem. Ir laba, vienīgi vietām būs jābrien pāri upei vai pa neaizsalstošu purvu.

Izcilas trases ir Piebalgā: Vanagkalns un Zelta krogs, dažkārt arī apkārt Alauksta ezeram. Izcili arī Mailēs Vietalvā.

Kādreiz bija arī Ērgļos, aiz Ķirsona kalna pie Gaiziņa. Ir arī Jauju trase Pļaviņās utt.