Tibetas Ekspedīcija

Ir agrs rīts vienā no Planētas vistālākajiem nostūriem – Tibetas plakankalnē, 5000 m augstumā apmēram 1200 km no Lhasas. Četri Latvijas ceļotāji atstāj savas pēdas uz apsarmojušās laipas, kas ir daļa no Āzijas vissvētākā svētceļojuma – Kailaša khoras. Sajūta ir vienkārši neaprakstāma!… Esam atpakaļ no gadsimta ceļojuma – no Tibetas ekspedīcijas. Tuvākajā laikā centīsimies kaut nedaudz no pieredzētā izstāstīt arī jums.
Tibet_3114_1

5211 m augstā Mayun La pāreja pa ceļam uz Kailašu. Apkārt bezgalīgs augstkalnu tuksnesis. No pēdējā dzīvā koka atvadījāmies aiz Lhatses, t.i. pirms 600 km:)
Tibet_3235_1

No Pekinas Leo Courtyard viesnīciņas aizsākās mūsu gandrīz 7000 km garais ceļojums pāri Āzijas kontinenta vismazāk apdzīvotajām un visretāk apmeklētajām vietām.
Vai Tibetā vēl atrodams kaut kas no tās noslēpumainās budistu zemes, kādu to iztēlojamies no grāmatām? Kad Lhasas sirdī ieraudzījām tūkstošiem cilvēku, kas pozitīvi un nosvērti soļo apkārt pa mazo khoru, griežot lūgšanu dzirnaviņas un murminot mantras, mums atlika vien noticēt brīnumam un pievienoties raibajam gājienam:)

Te ekspedīcijas posmi, par kuriem uz šo brīdi ir tapuši atsevišķi apraksti: