VX Kurzeme’03 piedzīvojumu sacīkstes Ezeres apkārtnē

24:00. Saņemam kartes. Pirmā mērķa meklējumi purvainā mežā

Nākamais KP uz salas. Neko jau nevar redzēt, bet iedomājieties, ka pašlaik tiek forsēta upe:

Bebru upīte. Nevis Bebru, bet bebru. Apm. 10 km  stumjam, nesam pār kokiem vai velkam pa mālainu krauju, bet nevienu metru nebraucam. Nekad nebūtu domājuši, ka bebri ir tik strādīgi dzīvnieki. Visu upes posmu tie pārvērtuši vienos vienīgos 2 sprīžu augstos stumbeņos ar nosmailinātiem galiem. Lukturīši pamazām izdziest. Dažs labs nosmailināts krūma stumbenis nejauki ieķeras spieķos vai patrāpās priekšā kājai. Vērojam, kā vairākas komandas katrā upes līkumā brien pāri uz otru krastu. Laikam ietaupa ceļu.

Ak jā, nebūtu jau briduši pa tiem bebru brikšņiem, ja šajā posmā upītes vidū nebūtu slēpto KP.

Rīta miglā lielisks atspirdzinošs izbrauciens pa uzartu lauku, to vainago šis meža ceļš – vienlaikus arī dīķis

Esam pie raķešu bāzes paliekām. Runā, ka divi KP esot pirmajā pazemes līmenī. Apakšā valda liels satraukums un noslēpumainas sarunas. Vai Tur bija vērts līst? Kā jums veicās, vai ko dabūjāt? utt. Dažs labs par vēlu pamana , ka visa grīda klāta ar ledu, bet vietām tas vaļā.  Viens labs paziņa no elites klases iekrita akā gandrīz no paša cauruma jumtā t.i. kā no trešā stāva. Naktī.

Te viss gan miglā, bet šis jaunietis lien pār slīpu ledus plāksni, kurai abās pusēs ūdens, pie kam nav īsti nosakāms šahtas dziļums, jo uz apakšu vēl aiziet trepes.

Pirmais 70 km “velo”posms aiz muguras. Ventas krasts. Vai nu bebri, vai pastāvīgs slīpums uz labo pusi.. Pēc apm. 13 km pārgājiena kājas, šķiet, pilnīgi pielāgojušās slīpumam. Taisni vairs nevar nolikt.

Gandrīz ar baudu beidzot ejam pa gludāku virsmu.

Priekšpēdējais KP. Ceļš uz viņu gan tā ne visai braucams.

Šī meža stiga izrādās labākais ceļš, jo apkārt iznāk lēkāt pa ciņiem.

Ventas tilts. Aiz muguras 100 km, priekšā uz tilta balsta pēdējais KP. Tas X virs upes ir mūsu kapteinis, kas nolēmis nokļūt līdz KP pa virvēm.

Pievakarē finišējam Kalnos. Rēķinam kopā 110 Km, no tiem braucot ar velosipēdu 70, nesot velosipēdu 10, pārējie 30 vienkārši ar kājām. Jāpaskatās www.VX.lv, kā gājis citiem:)

Paldies, protams, visiem, kas atbalstīja gatavošanās procesā, kas deva labus padomus.

Paldies arī VX par iespēju iepriekš patrenēties līdzīgos apstākļos (skat. Kalngales treniņa bildes šeit)