Slokas ezers – Kūdra – Ķemeri ar velo

Svētdien izbraucām vienu jaunu velomaršrutu. Pa purvaino, bet ļoti ainavisko Ķemeru apkārtni – līdz Slokas ezeram, tālāk gar Akača ezeru līdz Kūdrai un pa citu ceļu atpakaļ uz Ķemeriem.
Mēs sākām  Asaru stacijā un nedaudz pabraucām arī gar jūru, bet var sākt maršrutu arī pašos Ķemeros.

Kādi ir skaistākie apskates objekti? Pirmkārt jau Slokas ezers. Tur uzsliets peldošais putnu vērošanas tornis, no kura mēs redzējām vienu gulbi:) No torņa sākās kolosāla laipu taka. Aprakstā bija teikts, ka tā īpaši piemērota velosipēdistiem. Jābrīdina gan, ka braucot ar riteni galvu apkārt grozīt nesanāk. Laipa virs purvainā ezera iet vairāk kā kilometra garumā un nav pārāk plata:)

    

No Slokas ezera nogriežas ceļš uz Kūdru. Pa ceļam var vērot ārstniecisko dūņu ieguves vietas. Pabraucām garām ezeram ar nosaukumu Akacis. Tas attaisnoja savu nosaukumu. Ceļa malā māju bija uzcēlis bebrs, ezerā peldējās čūska, bet ap mazajām saliņām bija sapulcējies varens varžu koris.
Tad purva malā parādījās spocīgas dārza mājiņas. Tā bija Kūdra.

Kūdrā pirms sliedēm jānogriežas pa labi pa betonētu ceļu. Smējāmies, ka ceļu bija piedāvāts asfaltēt, bet kūdrēnieši lepni atteicās, jo kurš gan lej asfalta ceļu uz betona rūpnīcu. No bijušās dzelzsbetona rūpnīcas spozmes gan palikusi vāja atblāzma, jeb, kā teikts vienā šī maršruta aprakstā “tagad tā mēmi slejas purva malā mazpamazām kļūstot par daļu no dabas ainavas”. Vēl aprakstā minēts, ka rūpnīcas teritorijā būšot vairākas maršruta zīmes, kas ļaušot nekļūdīgi atrast pareizo ceļu cauri rūpnīcai. Iespējams maršruta zīmes jau bija kļuvušas par daļu no dabas ainavas, bet mēs tās neatradām. Toties nonācām strupceļā, kurš vēl nebija kļuvis par daļu no dabas ainavas.

 

Tālākais ceļš aiz rūpnīcas, ja to izdosies atrast, ir ļoti aizaudzis. Taču jau pēc kilometra tas krietni uzlabojas. Vienīgi dažviet tajā iebrukuši caurumi. Ceļš izved ārā tieši Ķemeros, pie sirreālajiem pamestā atpūtas nama korpusiem.


Izmēģiniet, nenožēlosiet! (…tikai, ja paņemsiet līdzi arī pretodu līdzekli)
Un te vēl arī dažas bildītes no vēlāka pārgājiena:
3 Ķemeru purva takas lietainā laikā